Kaitseb ja toonib puitu üheainsa kihiga

Medienos apsauga lauke


Medienos priežiūra, apsauga nuo neigiamo išorės veiksnių poveikio ir dekoravimas
2010-05-19 11:04

Statyboje naudojama daugybė įvairių modernių technologijų, tačiau tradicinė statybinė medžiaga - mediena turimų pozicijų neužleidžia. Statybose naudojamą medieną sąlyginai galima suskirstyti į dvi kategorijas: naudojama viduje ir naudojama lauke. Šį kartą aptarsime lauke naudojamos medienos apsaugą ir spalvos suteikimą. Lauke paprastai naudojama spygliuočių - dažniausiai pušų - mediena. Mediena gali būti naudojama tiek ir fasado puošybai, tiek terasų ar vaikų žaidimų aikštelių įrengimui.

 

Gausus spalvų pasirinkimas

 

Norint, kad mediena tarnautų kuo ilgiau, ją būtina apsaugoti. Pagrindiniai medienos „priešai" yra trys: 1. vanduo, kuris prasiskverbęs į medienos vidų gali suardyti jos struktūrą, 2. ultravioletiniai spinduliai, dėl kurių poveikio neapsaugota mediena keičia spalvą (dažniausiai pilkėja), 3. pelėsis ir grybelis, kurie ardo medieną, blogina jos savybes.

 

Vanduo nebepakenks

 

Nuo visų šių „priešų" medieną ne tik puikiai apsaugo, bet ir išryškina jos grožį, suteikia originalias spalvas „Rubio Monocoat" gaminiai, skirti naudoti ir viduje, ir išorėje.

„Rubio Monocoat Exterior" linijos produktai specialiai sukurti lauko medienai. Visi šios linijos gaminiai ekologiški, jie neturi lakiųjų organinių junginių, todėl dirbant su jais nėra nemalonaus kvapo, galima dirbti ir uždarose patalpose. Jie visiškai parengti naudoti (originalios standartinės spalvos sumaišomos gamykloje Belgijoje) ir su jais dirbant nereikia jokių specialių žinių, tad naudoti gali kiekvienas. Darbui nebūtina speciali įranga - galima naudoti paprastas kempinėles ir teptukus.

 

Darbams tinka ir paprasčiausias teptukas

 

Be to, „Rubio Monocoat" alyvos reakcija su mediena vyksta molekulių lygmenyje - gaminys ne įsigeria į medį, bet susijungia su pačia ląsteliena, tad nelieka pavojaus, kad dirbant su sakinga mediena po kurio laiko apsauginis sluoksnis tiesiog atšoks. Būtent taip atsitinka naudojant įprastas medienos apsaugai skirtas medžiagas. Iš medienos besisunkiantys sakai juos tiesiog išstumia.

 

Šiuo atveju sakai nekenkia

 

Priklausomai nuo naudojamos medžiagos, darbų eiga gali skirtis, tačiau pagrindiniai momentai lieka tie patys:

1. Paviršių pakanka nuplauti vandeniu, jei yra papilkėjimų - reikia pavalyti specialiu valikliu, leisti išdžiūti.

2. Gruntą padenkite skudurėliu, minkštos medžiagos voleliu, kempine ar purkštuvu.

3. Po 1 val. padenkite paviršių alyva, naudokite skudurėlį, minkštos medžiagos volelį, kempinę ar purkštuvą.

4. Po 10-15 min. nuvalykite perteklių.

5. Paviršių galima ekploatuoti po 24val.

 

Atnaujinta terasa

 

Medienai, naudojamai lauke, būtinas gruntas. Būtent jis apsaugo nuo blukinančio UV spindulių poveikio, grybelio, drėgmės ir pelėsio. Alyva suteikia paviršiui atsparumą drėgmei. Grunto ir alyvos naudojimas užkertą kelią lignino irimui - vienai pagrindinių medienos silpnėjimo priežasčių.

 

Baseino aplinka - ir gražu, ir apsaugota

 

Šiais laikais daugeliui aktualus klausimas - kaina. Minėti gaminiai, įvertinus kainos ir kokybės santykį, gerokai lenkia kitas medienos apsaugos medžiagas. Vieno litro alyvos užtenka padengti 30-50 m2 ploto. Ši alyva dengiama tik vienu vieninteliu sluoksniu. Spalvos persidengimų padaryti neimanoma, nes alyvos reakcija vyksta tik su dar nesureagavusiais medienos celiuliozės plaušais.

 

Alyva visiškai apsaugo nuo vandens poveikio

 

„Rubio Monocoat" gruntus ir alyvas galima tepti ir ant drėgnos medienos, tik reikia suprasti, kad džiūdamas medis gali persisukti ar plyšti. Siekiant to išvengti, mediena neturi būti per daug drėgna ir jai turi būti sudarytos palankios džiūvimo sąlygos.

„Rubio Monocoat" produktai suteikia medienai ne tik ilgaamžę apsaugą, bet ir išryškina medienos grožį, suteikia originalius atspalvius ir estetinį grožį, leidžia pajusti natūralaus medžio pojūtį ir šilumą.

 

Už pagalbą ruošiant straipsnį viskas.lt dėkoja UAB "Tonacija" darbuotojams

 Kategorijos: Statyba, nekilnojamasis turtas, namaiDažai, lakai, gruntaiMediena, lentpjūvės, džiovyklos

 


Prieš tris metus dažytas pastatas

 


Apsauginė alyva naudojama ir daugiaaukščių pastatų fasadams

 


Mediniai laiptai tarnaus ilgiau