Vienintelis sluoksnis apsaugo ir nudažo medieną

Rubio Monocoat alyvuotiems paviršiams - rašytinės garantijos


Vanduo, saulė ir medienos grybeliai - pagrindiniai medienos priešai, kurie laikui bėgant suardo ar suminkština medienos struktūrą. Medienos pagrindą sudaro ligninu surišti celiuliozės pluoštai. Ligninas - tai lyg medienos cementas, surišantis celiuliozės ir hemiceliuliozės molekules tarpusavyje. Ultravioletiniai saulės spinduliai neigiamai veikia medieną, jos paviršius pilkėja. Jeigu prie šio proceso prisideda ir vanduo, ligninas iš medienos tiesiog išplaunamas. Mažėjant jungiamosios medžiagos kiekiui mediena darosi silpnesnė. Be to, tiek ligninas, tiek celiuliozė yra natūralus grybų maistas.

 

 

Nanotechnologijos žengia į medienos apsaugos priemonių rinką

Norint pailginti išorės medinių sienų tarnavimo laiką, reikia apsaugoti jas nuo UV spindulių, vandens ir pelėsio. „Rubio Monocoat" alyva medienos paviršiuje nesudaro orui nelaidžios plėvelės. Ji su medienos paviršiniu sluoksniu susijungia molekulinėmis jungtimis. Taip padengtas medienos paviršius nebepraleidžia vandens, tačiau sienos nepraranda ir galimybės „kvėpuoti", kartu užkertamas kelias grybelių ar pelėsių atsiradimui. Be to, plati spalvų gama atskleidžia ir išryškina natūralią medienos tekstūrą. Šis unikalus efektas pasiekiamas naudojant dvigubą alyvos ir grunto technologiją.

Pirmiausia sienojai padengiami „Rubio Monocoat Sunprimer color" spalvotu gruntu, kuris įsigeria į medieną ir modifikuoja ją molekuliniame lygmenyje dėl itin smulkių nanodalelių. Jei dažote (alyvuojate) ar atnaujinate seną medinį paviršių, pradžioje dar reikėtų jį apdoroti „Rubio Monocoat exterior cleaner" valikliu. Nugruntuoti sienojai dengiami „Rubio Monocoat Siding Oil" spalvota alyva, o terasos - „Rubio Monocoat Decking Oil" alyva. Kadangi reakcija vyksta paviršinio sluoksnio molekuliniame lygmenyje, alyva neįsigeria giliai į medieną, o sutankina jos paviršių, todėl užtenka vieno sluoksnio.

 

 

Europoje net 90 % medinių grindų dengiama alyva

Lietuvoje dažniausiai naudojami lakai. Dar nuo sovietinių laikų alyva nepasitikima, neva, nebus galima plauti grindų ir jas nuolat reikės prižiūrėti. Bet prižiūrėti bei atnaujinti reikia ir lakuotas grindis. Naujausių technologijų „Rubio Monocoat Oil Plius" alyva padengtas medinis paviršius nebijo vandens ir aukštos temperatūros, todėl priežiūra tokia pati, kaip ir lakuotų paviršių. Šią alyvą taip pat galima naudoti mediniams stalviršiams aplink kriauklę ar kitose drėgnose vietose. Žinoma, jei ant alyvuoto paviršiaus paliksime išlietą kavą, per ilgą laiką atsiras dėmė. Bet netgi atsitikus tokiai bėdai, ją ištaisyti bus gana paprasta. Tereikės nušveisti atsiradusią dėmę šlifavimo popieriumi ir pažeistą vietą vėl padengti alyva (būtent dėl šios priežasties „Rubio Monocoat" produktai parduodami ir mažais 20 ml indeliais). Nedidelių lakuotų grindų plotų atnaujinti neįmanoma, tektų šlifuoti visą grindų plotą ir lakuoti iš naujo.

„Rubio Monocoat" - kokybiškas produktas už vidutinę kainą

Pasirinkdami „Rubio Monocoat" gauname itin kokybišką produktą už vidutinę kainą. Tai pirmiausia lemia puiki išeiga - su 1 l, priklausomai nuo paviršiaus lygumo, galima padengti 30-50 kv. m. Svarbu, kad nualyvuoti paviršių visiškai užtenka vieno alyvos sluoksnio. Jeigu Jums reikia padengti 100 kv. m plotą - prireiks tik 2,5 l alyvos. Toks kiekis priklausomai nuo spalvos kainuos 600-900 Lt. Dengiant paviršius lakais neišvengiamai reikia lakuoti 3 kartus. O kokybiškas lakas kainuoja nuo 50 Lt už litrą. Vidutinė išeiga 10-12 kv. m/l. Tad prireiks apie 25 l lako, ir jis kainuos 1 250 Lt. Jeigu dar norite suteikti medienai atspalvį, prieš lakuodami turėsite naudoti beicą, už kurį mokėsite papildomai. „Rubio Monocoat oil plius" iš karto suteikia norimą atspalvį, kurį galite išsirinkti net iš 42 spalvų paletės.

„Rubio Monocoat" visiškai nėra VOC (Volatile organic compounds), lietuviškai LOJ (lakieji organiniai junginiai), kurie gali sudirginti kvėpavimo takus, o kartais - ir odą. Visiškai nekenksmingas ir produkto gamybos procesas - gamintojo N.V. MUYLLEFACON S.A. gamykla stovi pačiame Izegemo centre (Belgija).

Svarbu! „Rubio Monocoat" alyvoms gamintojo vardu suteikiamos rašytinės garantijos. „Rubio Monocoat Siding Oil duo system" (spalvotas gruntas + spalvota alyva) padengtiems sienojams suteikiama 8 metų garantija. „Rubio Monocoat Decking Oil duo system" (spalvotas gruntas + terasos alyva) padengtoms ir periodiškai prižiūrimoms lauko terasoms suteikiama 3 metų rašytinė garantija.

 

Straipsnio autorius Medinių namų gamintojų asociacijos leidinys "RASTINIO NAMO STATYBA" http://www.ekspertai.lt/impregnantai_dazai_medienai/straipsniai/alyva_medienai